Co się dzieję z tym światem?

Jak się czujesz? Jak minął Ci dzień/tydzień/miesiąc?

Dni mijają, świat kręci się nieustannie. Każdy się rozwija, niektórzy zakładają rodziny, biznesy, konta w baku. Inni rzucają pracę i ruszają w podróże. Niektórzy dopiero co uczą się stawiać pierwsze kroki. Dni mijają, a ludzie zapominiają o tym, że czasmai warto się zatrzymać, wziąć długi wdech i po prostu się uśmiechnąć. Dzisiaj piszę to tu. Jeżeli nie dla Ciebie to dla samej siebie.

Zatrzymaj się! Zwolnij! Świat idzie do przodu, ludzie się zmieniają, codziennie podejmują ważne decyzje. Nie ważne jak bardzo tego nie chcesz. Pamiętaj jednak, że Ty możesz się zatrzymać, na chwię, na trzy wdechy.

Weź głęboki wdech 1,2,3

Jak to się stało, że nagle wszyscy wokół tak szybko wyrośli?

Pamiętacie te dni, gdy z całą grupą dzieci rzucaliście się błotem na podwórku? Albo gdy graliście w butelkę i uciekaliście od pocalunków, bo było to wtedy obrzydliwe? Dzisiaj przeglądając media społecznościowe oriętuję się, że duża część znajomych jest w związkach, mają dzieci i remontują mieszkania! Może to Ty właśnie wybrałeś nowy kolor farby do pokoju, albo wykładziny do salonu? Kiedy czas tak szybko zleciał?

Nie mam zamiaru marudzić! To fantastyczne, że każdy rozwija się w swoim kierunku. Sama po sobie widzę ile się zmieniło. Już na początku bloga w pierwszym moim wpisie napisałam:

„nie chcę kończyć zaocznie liceum w wieku 23 lat”

Dzisiaj czytałam ten wpis i uśmiechnęłam się pod nosem. Nie rozumiem, dlaczego była to dla mnie taka tragedia. Jestem dumna, że sama w wieku 22 lat przygotowałam się do egzaminów ekscernistycznych i wszystkie bez problemu zdałam. W międzyczasie zdążyłam rzucić parę szkół i pracować w różnych miejscach, nauczyłam się dzięki temu bardzo dużo i dowiedziałam się gdzie i z czym chcę pracować na codzień. Nauczyłam się więcej o sobie, co lubię i co chcę robić w życiu, w jakim kierunku chcę się rozwijać, a tego żadna szkoła mnie nie nauczła.

Dlaczego jesteśmy nauczeni schematów? Szkoła- studia- praca- rodzina/dom. Dopiero po pewnym czasie zorientowałam się, że schematy nie są dla wszystkich. W schematach nie ma w nic złego, po prostu czasami trzeba dostosować dany schemat do swojego życia. Ja staram się to robić, a jak Tobie idzie?

To co? Jak minął twój dzień?

Mój był spokojny, lubię takie dni, ale kocham też te w których nie mam ani sekundy na to żeby usiąść. Jestem wdzięczna za dzisiaj.

Pozdrawiam, polecam

Aniluap

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *