4 rzeczy, które pokochali moi znajomi

To jak ja postrzegam Norwegię różni się od tego jak widzą ją moi znajomi, którzy przyjeżdżają tu tylko na chwilkę, dlatego postanowiłam podpytać ich trochę o to, co im się tu najbardziej podobało. Przepytałam 5 osób i w kilku przypadkach odpowiedzi się pokrywały. Pierszą rzeczą, którą wymieniła każda osoba były WIDOKI.

Nie dziwię się ani trochę, sama też bym to wymieniła. Norwegia jest śliczna, dużo gór, pagórków, fiordów, jezior i wysp. Jest to jeden z krajów, który ma bardzo dużo punktów widokowych oraz wiele miejsc, które po prostu warto zobaczyć.

Kolejną rzeczą, która robi wrażenie jest powietrze. Nie do końca jestem pewna czy mogę to nazwać rzeczą, jeżeli nie, to wybaczcie. 😛 Jako, że pochodzę ze Śląska, gdzie człowiek widzi czym oddycha, też zwracam na takie rzeczy uwagę, a jako że 99,9% moich znajomych i przyjaciół też stamtąd pochodzi to nie dziw, że zwrócili na to uwagę. Powietrze, jak i woda są czyste i przejrzyste 😉

Number 3 na mojej liście to różnorodność kultur. Szczerze powiedziawszy, jeżeli przyjechałeś/łaś pooglądać się za Norwegami albo Norweżkami to nie przyjeżdżaj do Oslo czy Drammen, bo szybciej zanajdziesz tu Polaka, Litwina, Kubańczyka, Afgańczyka itd. A tak na serio, w Norwegii jest bardzo duża różnorodność kulturowa, głównie przez emigrantów zarobkowych, jak i uchodźców. Ja uwielbiam poznawać nowe kultury, ale wiem, że nie każdemu to pasuje, więc od razu uprzedzam, jeżeli jesteś człowiekiem o małej tolerancji do innych kultur to Norwegia nie jest dla ciebie 😉

I ostatni, czyli mój ulubieniec to czekolada. Tak, czekolada. Sama jestem ogromną fanką, bo jakże by mogło być inaczej. XD Freia jest najbardziej rozpoznawalną i uwielbianą czekoladą zarówno przez tubylców jak i turystów. Kvikk Lunsj też z Frei jest moim ulubionym batonem, wygląda jak nasze WW lub kitkat do łamania.

Skusisz się na podróż do Norwegii po takiej zachęcie”? Czy po prostu zamówisz tę czekoladę przez internet? 😛

Pozdrawiam, polecam 
Aniluap
——————————————————————————————————-
Zapraszam na mojego instagrama–> klik, oraz do przeczytania innych wpisów 🙂
Proszę o uszanowanie mojej pracy i nie kopiowanie zdjęć bez zgody 🙂 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *