I Norwegia, czyli potęga Apple.

Produkty marki Apple zna chyba każdy, są bardzo często pokazywane w mediach społecznościowych, reklamach, serialach i filmach. W Polsce widywałam je raz na jakiś czas, Apple był czymś drogim i „luksusowym”. Większość osób z mojego otoczenia posiadało telefony z niższych półek cenowych, z tymi samymi funkcajmi. Ja od zawsze byłam uczona tego, że to co droższe i modne, nie oznacza lepsze, więc nie miałam żadnych myśli w stylu „Muszę mieć ten telefon, żeby być fajna”, albo „Jeżeli jest tak drogi to musi być najlepszy”.

Owszem kiedyś też myslałam, że jak będę w stanie uzbierać sobie na IPhona to sobie go kupię, bo z tego co mówią, to jest on telefonem na długie lata, ale z tego co zdążyłam zauważyć nie jest tak idealnie. Są (albo były) racjonalne argumenty dlaczego warto kupić IPhona.

  • Nie zacina się, ale nie można pobrać wielu programów, które na inne telefony można pobrać za darmo,
  • Lepiej kupić raz i mieć na dłużej, ale nie do końca tak to teraz wygląda, nie mówię, że IPhone nie przetrwa kilku lat, ale wiem z własnego doświadczenia, że jest wiele telefonów, które wytrwają tak samo długo, a nawet dłużej,
  • „orginalny” design, co może kiedyś było orginalne,
  • Wiele „nowych” funkcji, a wiele z tych funkcji było już w innych telefonach, tylko nie było tak reklamowane.

Moim zdaniem Apple może i był jedną z czołówkowych firm, ale po śmierci Steve Jobs’a mam wrażenie, że marka zaczęła ciągnąć dalej na samym prestiżu, i na swojej renomie niżeli na jakości.

Ale nie o tym jest ten post, może kiedyś się rozpiszę bardziej na temat co myślę o Apple i Androidzie.

Jak nadmieniłam w tytule wpisu, Norwegia to kraj Apple. Może to tylko moje spostrzeżenie, ale posiadanie IPhona w Norwegii nie jest tak „wyjątkowe” jak posiadanie go w Polsce. Gdzie się nie obrócisz znajdzie się osoba z IPhonem w ręku, różne rodzaje, różne modele. Tu szybko zauważyłam „wojnę” marek, czyt. IPhone vs Samsung, czego w Polsce tak bardzo nie odczuwałam. Trochę mniej widziane są Macbooki, ale wydaje mi się, że i tak o wiele więcej niż w Polsce. Jak dla mnie Apple jest za bardzo ograniczającym, drogim sprzętem, ale kto co woli. Żeby nie było, to tak, miałam IPhony najnowszej i tej starszej generacji w ręce i jak dla mnie szału nie ma, dupy nie urywa 😂

To tyle, oczywiście, każdy może widzieć to z innej strony, ale tak widzę to ja 😊


Pozdrawiam, polecam

Aniluap

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *