Jesienne przemyślenia

Zawsze byłam bardzo aktywną osobą i kochającą sport. Oczywiście zdarzają się dni gdzie ukrywam się w łóżku z herbatą i ulubioną książką, ale nie często ma to miejsce.

Od małego grałam w piłkę, tańczyłam, wspinałam się i biegałam wszędzie gdzie popadnie. Od dłuższego już czasu interesuje się też zdrowym odżywianiem i szukam wielu źródeł z informacjami, czy to ksiązki ze studiów dietetycznych, czy też artykuły z (w miarę) rzetelnych źródeł.

Nasze samopoczucie w dużej mierze zależy od nas samych. Od tego co zjemy i czy jesteśmy aktywni. Oczywiście, czasami nie mamy większego wpływu na to, co się dzieje do okoła, bo zdarzają się dni, a nawet tygodnie, gdzie wszytskto jest przeciwko nam. Każdy miewa gorszy czas, ale nie można dać mu się pokonać 😁

I po przeczytaniu tych pierwszych zdań nasuwają się pytania:

👉 Dostałaś pracę jako motywator?

👉 Czy pod koniec będzie reklama jakiegoś magicznego napoju na poprawę humoru?

👉 Co to wszystko ma do jesiennej aury?

 

Więc już odpowiadam:

👉 Nie

👉 Nie, chociaż herbaty i kawy nigdy nie można odmówić ☕

👉 Odpowiedź poniżej 😋

 

Wiem, że w Polsce jest jeszcze piękna letnia pogoda. Norwegia niestety nie daje za wygraną i mamy tu typową jesienną aurę🌧. W dodatku bez pięknych jesiennych drzew🍁 i kasztanów. Ja uwielbam jesień, ale czasami taka atmosfera może przybić do łóżka, albo spowodować to, że będziemy chodzić jak zombie.

Dlatego mam parę moich sposobów na tą porę roku, o których chcę Wam powiedzieć.

🍁 Zdrowe, pożywne i pyszne śniadanie.

Tak tak, wiem jak to brzmi, ALE to nie jest aż tak wymagające, a dobre śniadanie dostarczy nam energię na cały dzień. Coś, co można zjeść na szybko i dostarcza dużo energii, to moi ulubieńcy:

🍳Kromka chleba (może być podpieczona) z awokado, kiełkami, serem żółtym i jajkiem sadzonym na samej górze- pysznie, szybko i zdrowo.

🍳Garść świeżej ruccoli, 2 jajka wbite do miski, zmieszane razem + opcjonalnie jakieś warzywa, to wszytko wrzucamy na patelnie, przyprawiamy i mamy pysznego omleta.

🍁 Znalezienie 5 minut dla siebie, tak o, po prostu żeby usiąść i nigdzie się nie gonić.

🍁 Wyjście z przyjaciółmi i chłopakiem/dziewczyną na kręgle, bądź gdziekolwiek. Spotkanie z ludźmi, których lubisz dobrze ładuje baterie! 🔋

🍁 Aktywne spędzanie czasu np. siłownia, basen, a nawet spacer, bo ruch w każdej formie jest zdrowy.

🍁 Zrobienie sobie dnia domowego spa. Maseczki, paznokcie i wszystko to, na co zwykle poświęcamy mało czasu. Pamiętaj, że twoja skóra również potrzebuje dodatkowej pielęgnacji w takie dni.

🍁 I coś, co nie do końca kojarzy się z aktywnym spędzaniem czasu, ale jest to czas dla umysłu. To chwila, nawet może być trochę dłuższa, z książką i herbatą (kawa też się świetnie sprawdza).

Małe podpowiedzi jak przetrwać jesienną chandrę, które czasami sama zapominam stosować, ALE jak już je stosuje to żyje się o wiele lepiej.

Na sam koniec proszę Was o małą pomoc. Zrobiłam malutką ankietę dotyczącą mojego bloga i twórczości w internecie. Czasami będzie mi łatwiej wybrać o czym powinnam dla Was pisać i co będzie dla Was ciekawe. >klik<

Pozdrawiam, polecam

Aniluap

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *