Potrzeba odchamienia

Każdy potrzebuje takiej chwili w której się „odchami”.

Definicja wg. PWN
odchamić się — odchamiać się pot. «zacząć uczestniczyć w życiu kulturalnym»

Ja używam tego zwrotu rówież jeżeli robię, lub kupię coś tylko dla siebie. Wiele ludzi podczas bieganiny za wszystkim zapomina o najważniejszym, o sobie. Myślimy o tym że mamy jedno życie , że chcemy w nim jak najwięcej osiągnąć. Często zapominamy w tym całym biegu o tym co i kto jest tak na prawdę dla nas ważne.

Odpowiedz szczerze na następujące pytania:

Mewa wie czy kłamiesz.

Po co nam osiągnięcia, jeżeli nie mamy czasu się z nich cieszyć?

Po co nam pieniądze, skoro nie mamy czasu ich wydać?

Kiedy ostatnio miałeś/łaś czas na to żeby po prostu usiąść wygodnie, poczytać książkę i się zrelaksować, kiedy myślałeś tylko o sobie?

Kiedy ostatnio zadzwoniłeś do babci/ dziadka/ cioci tak po prostu żeby dowiedzieć się co u nich?

Kiedy ostatnio się „odchamiłeś”?

Tak na prawdę ja nie mam prawa pisac mądrości na ten temat, bo sama jestem w tym kiepska. Jestem typem osoby, która najpierw myśli o całym świecie, a na samym końcu mała cząstka w głowie przypomina sobie o własnych potrzebach. Problem jest w tym, że jak nagle myśle o sobie, a coś złego stanie się u kogoś innego to moje poczucie winy zjada mnie od środka.

Dlaczego? Czy powinno tak być? Co można z tym zrobić?

Uważam, że mam tak dlatego, bo jestem bardzo wrażliwą osobą, która szybko wczuwa się w daną sytuację i szuka rozwiązań. Osoby bardziej wrażliwe na słowa, stuacje i przeróżne bodźce z otoczenia przeważnie o wiele bardziej przejmują się losem innych. Czytałam o tym w przeróżnych miejscach, od czasopism, ksiązki po różne blogi osób równie, mniej, a nawet bardziej wrażliwych odemnie. Wydaje mi się, że większość przypadków wrażliwców właśnie tak funkcjonuje.

Wróćmy do tematu „Potrzeba odchamienia”. Chciałabym tym wpisem przekazać każdemu zabieganemu stworowi, że każdy ma prawo żeby przez chwilę nic nie robić. Nie powinniśmy mieć wyrzutów sumienia, że kupiliśmy sobie coś co było dla nas zbędne (oczywiścię myśląc rozsądnie, nie wykupujmy całego sklepu internetowego). Pieniądze są ważne, bo bez nich trudno by nam było przeżyć, ale nie jest to coś warte naszego życia. Najważniejsze dla mnie są osoby które mam wokół i to, żeby przeżyć moje życie jak najlepiej, tak aby moje praprawnuki pytały się jak to jest być tak ciekawą i spełnioną osobą jaką była nasza praprababcia.

Pozdrawiam, polecam

Aniluap

Linki źródłowe:

Definicja ze strony PWN

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *